NEWS: HOONITRUCK – hlavný hrdina Gymkhany 10

     Je to až „neuveriteľné“, ale Kenny from the Block chystá ďalšiu Gymkhanu – tentokrát už s poradovým číslom 10! Ako už býva dobrým zvykom, na každý diel treba mať špeci auto, keďže polep by sa internetovým haterom už mohol máliť. Po Hoonicorne tu máme Hoonitruck


Jedná sa o 1977 Ford F-150 Pickup (resp. len trubkový rám zahalený panelmi pripomínajúcimi toto auto), poháňaný V6 3,5 litrovým EcoBoostom (!!!), fúkaným dvojicou túrb. Základ je prepožičaný priamo z Ford Racing’s GT Le Mans programu, avšak potreboval pridať ešte štipku dúhových výparov z jednorožca. Výkon je tak úctyhodných 914 unicornov pri 7 400rpm a 951Nm pri 6 450 rpm , prenášaných cez 6 rýchlostnú sekvenčnu prevodovku Sadev na všetky 4 kolesá. Tie ďalej odvaľujú zákazkovo vyrobené sudy od Fifteen52, nazuté do valcov Toyo Tyres o rozmere 315/35 R20.

     Okrem toho že to celé v akcii bude vyzerať brutálne a masívne, má táto stavba aj trocha hlbší zmysel. Konkrétne Kenov otec mal tento pickup, na ktorom sa učil jazdiť a neskôr využíval na vozenie motorky na motocrossove závody, alebo auto s ktorým skúsil prvý burnout. Celá stavba trvala 2 roky, a na youtube sa finálna verzia Gymkhany 10 objaví 17.12.2018. Ale kto by chcel malú ukážku jazdy tak v priloženom videu v čase 10:17 nájde (nemáš zač;).

 

Pre hráčov Forza Horizon 4 je už pripravené aj digitálne dvojča pre vaše Hoonovačky.